Un blog dedicat frumusetii

Un blog dedicat frumusetii
Se afișează postările cu eticheta lotiune micelara. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta lotiune micelara. Afișați toate postările

miercuri, 1 aprilie 2020

BUZZBox de la BUZZStore - Merita sau nu?



                      Helou fete dragi! In postarea de astazi o sa va scriu cateva randuri despre cutia BUZZBox de la BUZZStore. Cred ca majoritatea stiti de BUZZStore, comunitatea liderilor de opinie, unde poti testa gratuit cele mai noi produse la tine acasa.Acestia au dezvoltat un nou concept si anume BUZZBox, care este o cutie ce contine produse la pretul cel mai mic si se gaseste in doua variante:

# BUZZBox Deluxe – 5-7 produse premium, solutii naturale, eco pentru un plus de rasfat pentru tine sau cineva drag.   - 40 lei
# BUZZBox Selection – 6-8 produse pentru ingrijire si sanatate de zi cu zi, pe care le poti imparti cu cei din familie.   - 50lei

                                       Aceste cutii apar de 4 ori pe an, deci 4 editii si poti sa iti achzitionezi si un abonament pentru intregul an:
  1. Martie 2020 – Rasfat de primavara. 
  2. Iunie 2020  – Ne pregatim de vacanta
  3. Septembrie 2020 – Back to work
  4. Decembrie 2020 – Craciun magic

                            Am achizitionat si eu o astfel de cutie BUZZBox  Deluxe, dar din editia trecuta, nu cea de primavara care este acum in desfasurare. Vreau sa va spun ca sunt mai mult decat incantata de ce am gasit in ea iar produsele primite depasescu cu mult suma care a fost platita pentru aceasta cutie.
In materie de cosmetice am avut: sampon uscat Dove, care este foarte bun, spuma de dus Dove - preferata mea, lotiune micelara si crema de fata Plant Line. Si pe partea delicioasa ca sa spun asa, am avut 4 cutii diferire de batoane proteice si biscuiti plus un voucher de 25% reducere la prima comanda pe siteul nutrivita.ro.

                                     Asadar, ca o concluzie va pot spune ca sunt foarte incantata de aceste cutii si cu siguranta o sa imi comand si alte editii. Daca va tenteaza si pe voi puteti arunca un ochi pe site-ul celor de la  BUZZStore . Singurul minus este ca aceste cutii sunt editii limitate si dispar foarte repede din stoc, asa ca fiti cu ochii pe ele. Mai jos va las o poza cu biscuitii Gerble, care sunt minunat de deliciosi si senzationali alaturi de o cafea dimineata. Daca va doriti sa ii incercati ii puteti gasi si in magazinele Kaufland.



luni, 1 februarie 2016

Noutati Nivea: Apa micelara delicata 3 in 1


           Pentru ca acum cateva luni cand s-a desfasurat operatiunea demachierea ati fost foarte receptive, m-am gandit ca si acum v-ar placea sa incercati noua apa micelara delicata de la Nivea. Eu m-am inscris si o puteti face si voi aici. Mult succes!

miercuri, 29 aprilie 2015

Despre Eveline Cosmetics




         Dupa cum poate ati vazut in postarea cu comanda online aoro, printre produse se afla si un set Eveline Cosmetics. Nu stiam prea multe despre acest brand atunci cand o prietena mi-a dat sa incerc tratamentul 8 in 1 pentru unghii. Deoarece acesta face minuni pentru unghiile mele m-am hotarat sa incerc si alte produse Eveline, asa ca in prima mea comanda pe aoro am adaugat in cos si acest set care contine tratamentul 8 in 1 pentru unghii, rimel pentru volum, apa micelara.
          Brandul Eveline Cosmetics ofera tuturor produse cosmetice de inalta calitate. Brandul Eveline Cosmetics a fost fondat in 1983 si in prezent reprezinta unul dintre cei mai mari producatori de produse cosmetice din Polonia. In aproximativ 3 decenii acest brand s-a extins in peste 70 de tari din intreaga lume.
Eveline Cosmetics ofera o gama variata de produse cosmetice decorative si produse de ingrijire pentru corp si fata.
Noile tendinte in materie de produse cosmetice reprezinta filosofia acestei marci. Prin urmare, Eveline Cosmetics satisface nevoile si cerintele clientilor oferind o gama variata de produse.Produsele Eveline Cosmetics reprezinta inovatie,  calitate si profesionalism.




  • Eveline Cosmetics Big Volume Lash mascara pentru volum



                   Mi-a placut acest rimel de la prima aplicare. Peria este din plastic si foarte deasa. Textura este foarta buna iar negrul chiar este negru. Imi place ca face ceea ce promite, si anume ofera volum. La capitolul alungire se descurca binisor. Nu se sfaramiteaza pe parcursul zilei si se demachiaza destul de usor. Pe durata folosirii nu si-a modifica textura si nici eficienta. Cumparat separat acest rimel costa 25 de lei, si chiar isi merita banutii. Eu cu siguranta il voi recumpara deoarece este unul dintre rimelurile cu care ma inteleg foarte bine.



  • Eveline Cosmetics BioHyaluron 4D solutie micelara hidratanta pentru ten uscat si sensibil



INGREDIENTE: Aqua/Water, Hyaluronic Acid, Polysorbate-20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Betaine, Water / Butylene Glycol / Laminaria Hyperborea Extract, Panthenol, Acacia Seyal Gum, Malus Domestica Fruit Cell Culture Ectract, Allantoin, Polysorbate 20 / PEG-20 Glyceril Laurate / Water / Tocopherol / Linoleic Acid / Retinyl Palmitate, Methylchloroisothiasolinone / Methylisothiasothiasolinon, Disodium EDTA.

               Aceasta solutie micelara are o cantitate de 100 de ml, dar am vazut ca se gaseste si la 200 de ml pentru pretul de 25 de lei. Curata foarte bine machiajul si impuritatile lasand un ten curat si proaspat. Nu mi-a cauzat iritatii ochilor sau alergii tenului. Nu pot sa spun ca are vreun miros specific deoarece este foarte subtil. Experienta cu acest produs a fost una foarte buna si chiar mi-a depasit asteptarile.

  •  Eveline Cosmetics Nail Therapy balsam pentru unghii 8 in 1 

                    Balsamul pentru unghii 8 in 1 vine intr-o cantitate de 12 ml pentru pretul de 20 de ron si este pentru ingrijirea unghiilor fragile si deteriorate promitand obtinerea unor unghii naturale, sanatoase si puternice. Culoarea sa este ca de lapte, facand unghiile sa arate mai frumos. Efectele sale le-am observat inca de la prima aplicare, unghiile aratand mai sanatoase. In mod normal acest balsam se aplica in cate un strat timp de trei zile dupa care se indeparteaza si se repeta procedeul, insa eu l-am folosit si ca baza pentru ca am observat ca protejeaza unghia de pigmentii puternici ai ojelor si face ce acestea sa reziste mai mult pe unghii.
                       Ca o concluzie ma declar foarte multumita de cosmeticele Eveline si cu siguranta voi mai incerca si alte produse de la acest brand.







sâmbătă, 6 decembrie 2014

Review: Lotiune Micelara IVATHERM


                        Azi imi continui seria de recenzii cu lotiunea micelara Ivatherm. Este un produs care l-am folosit cu drag in ultima perioda. Este a doua oara cand o folosesc, am mai scris despre ea insa nu a avut parte de o recenzie cum trebuie.

Cantitate: 250 ml
Pret: aproximativ 44 de lei, in functie de oferte
Valabilitate: 6 luni de la deschidere


Descriere: Demachiant formulat cu o tehnologie noua potivit oricarui tip de ten, chiar si celui sensibil sau cu dificultati majore: dermatita seboreica, cuperoza, piele matura sau uscata. Ultraeficace, ultracalmanta, curata, demachiaza fata, ochii si buzele. Toleranta oculara excelenta. Inlocuieste cu succes demachiantul clasic, dar si lotiunea tonica. Sterge chiar si machiajul rezistent la apa.


INGREDIENTE:

                             Cum va spuneam am folosit zilnic acest produs si am deja o parere foarte bine formata despre ea:
- are un miros foarte placut, desi contine parfum nu mi-a provocat iritatii ale tenului sau ochilor;
- curata bine urmele de machiaj, imi place ca e delicata cu genele;
- lasa tenul curat si proaspat, desi unele persoane s-au plans de senzatie lipicioasa eu nu am avut probleme de genul asta, oricum indiferent de tipul de demachiant folosit eu recomand dupa spalarea tenului cu un gel de curatare.
                            Aceasta lotiune micelara poate fi achizitionata online de aici. Pentru ca tot suntem in luna cadourilor am vazut ca pe site se gasesc si pachete cadou care pot fi o surpriza frumoasa pentru cei dragi de sarbatori.
                            Voi folositi lotiune micelara? Cum vi se pare acest tip de demachiant?

luni, 3 noiembrie 2014

Favoritele lunii octombrie

              Chiar daca au trecut deja trei zile din luna noiembrie nu cred ca e prea tarziu pentru a posta produsele preferate din luna octombrie. Nu au fost multe dar vreau sa vi le arat si voua si sa va spun cateva cuvinte despre fiecare.
              Produsele Ivatherm si-au facut loc in rutina de ingrijire a tenului meu:
- crema de ochi e preferata mea, o am de ceva timp si a fost foarte spornica, pacat ca mai are putin si se termina, imi place ca e hidratanta si lumineaza zona de sub ochi, chiar are efecte asupra cearcanelor; ii gasiti recenzia pe blog;
- de jumatate de luna am folosit zilnic apa termala pe post de toner, tocmai ce am scris despre ea cu o postare in urma;
- in ultima saptamana si-a facut loc in rutina si lotiunea micelara, va spun doar ca imi place foarte mult, urmeaza sa scriu despre ea.


                   Despre gelurile de dus Nivea stiti deja ca sunt preferatele mele, insa pentru acesta am facut o adevara obsesie, la fiecare spalare am intins mana dupa el si fara exagerare l-am folosit toata luna octombrie, pur si simplu imi incanta simturile.







                  Apa de parfum Biotisima de la LifeCare mai are putin si isi da ultima suflare. Mi-a placut mirosul ei si faptul ca se mentine foarte bine pe parcursul zilei, a fost folosita zilnic in luna care tocmai a trecut.  


                         In materie de machiaj tot gama The one a fost la putere pana aproape de sfarsitul lunii cand am inceput sa folosesc alt fond de ten despre care va voi scrie in postarile viitoare,

luni, 1 septembrie 2014

Favoritele lunii august

            Iata ca a mai trecut o luna, luna august, si cu ea s-a dus si vara. A venit toamna, atat din punct de vedere calendaristic dar si conform vremii de afara. Desi nu am avut parte de prea multe zile caniculare in aceasta vara parca totusi timpul s-a scurs prea repede. Dar sa nu fim tristi, toamna e un anotimp frumos, mie personal imi place foarte mult.
             Luna aceasta nu am avut prea multe preferate si nici nu am facut noi descoperiri. In ceea ce priveste ingrijirea si machiajul tenului am abuzat zilnic de aceste doua produse:



- lotiunea micelara Bioderma, gasiti recenzia sa pe blog.
- cc cream Elmiplant (review aici).
Ambele produse mi s-au parut foarte usoare si delicate cu tenul, perfecte pentru zilele de vara.
           In ceea ce priveste ingrijirea corpului mi s-a pus pata pe produsele Nivea.



Imi plac foarte mult gelurile lor de dus. Ceea ce ma atrage cel mai mult la aceste produse de curatare corporala este faptul ca lasa pielea hidratata si catifelata, spre deosebire de multe alte geluri care o usuca. Au si un miros placut, si o multime de variante de unde poti alege. 
             Voua va plac gelurile de dus Nivea?




vineri, 8 august 2014

Review: Bioderma Sensibio H2O Solutie micelara



       Pentru ca imi plac foarte mult produsele Bioderma nu puteam sa scap aceasta lotiune micelara fara sa ii fac o recenzie, desi cred ca multe din voi deja o folositi si probabil ati citit o gramada de pareri despre ea la colegele mele bloggerite. Este al doilea produs de acest gen pe care il folosesc, prima mea lotiune micelara fiind cea de la Ivatherm. Intre timp am vazut ca au aparut pe piata o gramada de astfel de produse, sincer acum ma tenteaza sa incerc si lotiunea micelara de la Garnier despre care am auzit ca are un raport pret/calitate excelent.
         Revenind la vedeta postarii de azi ma incanta faptul ca se gaseste in trei cantitati diferite: la 100 ml, la 250 ml si la 500ml. Astfel daca iti doresti sa o incerci pentru prima data o poti achizitiona in varianta de 100 ml pentru numai 16 lei. Acest produs este destinat pielii sensibile, insa daca sunteti posesoarea unui ten mixt sau gras puteti folosi Bioderma Sebium H2O solutie micelara.

Valabilitate: 12 luni de la deschidere

Indicatii: inovatie Bioderma, Sensibio H2O curata delicat si indeparteaza machiajul de pe fata si conturul ochilor. Micelele continute, micro-emulsifica impuritatile pastrand in acelasi timp echilibrul cutanat.Ingredienti activi calmanti previn si reduc inflamatia. Toleranta oculara si cutanata excelenta. Fara parfum.

Ingrediente:
 WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, PROPYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE.

Am folosit acest produs pentru demachierea tenului atat dimineata cat si seara asa ca iata parerea mea despre solutia micelara Bioderma Sensibio H2O:
- curata foarte bine machiajul fetei si al ochilor;
- nu irita nici tenul nici ochii;
- este foarte usoara si poate fi folosita in orice anotimp deoarece nu incarca tenul;
- ce imi place cel mai mult la ea e ca e delicata cu genele;
- ingredientele sunt foarte bune;
- ca si minus ar putea fi considerat pretul sau.

Din partea mea aceasta lotiune micelara merita un 10 si nu aveti nimic de pierdut daca doriti sa o incercati. Voua va plac solutiile micelare? Care este preferata voastra?

joi, 6 iunie 2013

Ce produse am mai dat gata


Iata ca am reusit sa mai strang cateva recipiente goale si m-am gandit sa va arat si voua ce produse am mai terminat in ultima perioada.




Lotiunea micelara si crema de fata bioderma sensibio, dupa cum ati vazut deja le-am reachizitionat impreuna la set, prima data cumparandu-le separat. Am numai cuvinte de lauda despre cele doua, crema de fata este cea mai potrivita tenului meu din cate am incercat pana acum, urmeaza review.




Serul pentru varfuri de la Avon, acesta este al doilea flacon care il termin, pe al 3 lea deja l-am achizitionat si urmeaza sa il comand pe al 4-lea, imi iau mereu cate unul de rezerva sa nu raman fara, acest produs da dependenta astfel incat face tot ceea ce promite.
Gelul de dus cu cafea de la Yves Rocher nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare, il ador :X sigur il voi recumpara.




Fondul de ten de la Oriflame din gama Studio l-am folosit pana la ultima picatura. Aceasta poza a fost facuta inainte sa mutilez ambalajul :)) pentru ca nu m-am indurat sa il arunc. Imi place pentru ca da un aspect natural fetei , are spf 15 , este excelent pentru uz zilnic, imi place faptul ca este lichid  si la reducere la un pret foarte accesibil, 20 de lei. Atentie! Nu il recomand tenurilor grase sau cu imperfectiuni.
Rimelul este wonderlash tot de la Oriflame si imi place, deja am achizitionat o alta varianta a sa.




Pe el l-am lasat la urma pentru ca a fost o dezamagire, nu ma protejeaza cum trebuie si in plus la pulverizare  iese ca un fum innecacios, deci din partea mea are un mare NU!!!

Voi cum stati cu folosirea produselor, reusiti sa le folositi pana la ultimul strop?

sâmbătă, 9 aprilie 2011

Review: Ivatherm lotiune micelara si crema de fata hidtatanta cu spf 20

Campania WOM prntru produsele Ivatherm e pe final . Multumesc celor de la trender si celor de la ivatherm pentru ca am fost aleasa sa testez aceste minunate produse.
Eu am testat: lotiunea micelara si crema de fata hidratanta cu spf 20
Despre lotiunea micelara pot spune ca:
- are un miros foarte placut
- curata foarte bine orice urma de machiaj
- lasa pielea curata, hidratata
- imi place faptul ca are un numar foarte mic de ingrediente, nu contine parabeni

Ce imi place la crema de fata hidratanta cu spf 20:
- in primul rand ca are spf 20, protectia uv pt mine este foarte importanta
- are un miros placut
- hidrateaza foarte bine pielea
- o excelenta baza de machiaj
- da pielii un aspect foarte placut, astfel incat in zilele in care nu aveti chef de fond de ten il inlocuieste de minune
- potrivita si la plaja
- e un fel de crema 3 in 1: - ca baza de machiaj
                                        - ca si crema de fata
                                        - crema pentru protectia fetei pentru plaja

Mai ales ca se apropie vara le recomand cu cea mai mare incredere.

joi, 17 martie 2011

Trenderita ivatherm!



   Dupa cum stiti sunt si eu trenderita ivatherm. Azi am ridicat pachetul de la posta. Sunt happy happy ca in sfarsit mi-au intrat in casa produsele mult dorite de la ivatherm: lotiunea micelara si crema hidratanta pentru fata cu spf 20. De maine dimineata incep sa le testez.Sunt nerabdatoare sa impartasesc experienta mea cu voi.Maine o sa revin cu prima impresie.