Un blog dedicat frumusetii

Un blog dedicat frumusetii
Se afișează postările cu eticheta crema anticearcan. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta crema anticearcan. Afișați toate postările

luni, 3 noiembrie 2014

Favoritele lunii octombrie

              Chiar daca au trecut deja trei zile din luna noiembrie nu cred ca e prea tarziu pentru a posta produsele preferate din luna octombrie. Nu au fost multe dar vreau sa vi le arat si voua si sa va spun cateva cuvinte despre fiecare.
              Produsele Ivatherm si-au facut loc in rutina de ingrijire a tenului meu:
- crema de ochi e preferata mea, o am de ceva timp si a fost foarte spornica, pacat ca mai are putin si se termina, imi place ca e hidratanta si lumineaza zona de sub ochi, chiar are efecte asupra cearcanelor; ii gasiti recenzia pe blog;
- de jumatate de luna am folosit zilnic apa termala pe post de toner, tocmai ce am scris despre ea cu o postare in urma;
- in ultima saptamana si-a facut loc in rutina si lotiunea micelara, va spun doar ca imi place foarte mult, urmeaza sa scriu despre ea.


                   Despre gelurile de dus Nivea stiti deja ca sunt preferatele mele, insa pentru acesta am facut o adevara obsesie, la fiecare spalare am intins mana dupa el si fara exagerare l-am folosit toata luna octombrie, pur si simplu imi incanta simturile.







                  Apa de parfum Biotisima de la LifeCare mai are putin si isi da ultima suflare. Mi-a placut mirosul ei si faptul ca se mentine foarte bine pe parcursul zilei, a fost folosita zilnic in luna care tocmai a trecut.  


                         In materie de machiaj tot gama The one a fost la putere pana aproape de sfarsitul lunii cand am inceput sa folosesc alt fond de ten despre care va voi scrie in postarile viitoare,

joi, 19 iunie 2014

Review: crema antirid si anti-cearcan Ivatherm



    Am primit aceasta crema la intalnirea bloggeritelor si de atunci am folosit-o in fiecare zi.. Pentru ca a trecut o luna de cand o folosesc am considerat ca am deja o opinie bine formata despre ea si a sosit momentul sa o impartasesc cu voi. Inca de la inceput pot sa va spun ca imi place foarte mult.

Producator: Ivatherm
Pret: in jur de 76 de lei
Cantitate: 15 ml
Valabilitate: 12 luni de la deschidere

Descriere si beneficii: Crema antirid si anicearcan - contur de ochi este indicata pentru toate tipurile de piele, chiar si cea mai sensibila. Trateaza zona din jurul ochilor cu cearcane si riduri superficiale si profunde. Se propune un veritabil program restructurant, regenerant si antioxidant al pielii, reducand si prevenind atat ridurile de expresie , cat si pe cele profunde.




Parerea mea:
- imi place consistenta ei, se intinde usor pe piele si se absoarbe rapid;
- nu are miros;
- dupa aplicare pielea din jurul ochilor ramane hidratata si neteda;
- am observat ca atenueaza ridurile fine;
- nu cred ca are efect mare asupra cearcanelor insa cu siguranta zona ochiului este mai luminoasa;
- desi are o cantitate mica este foarte spornica.

Imi place aceasta crema si continui sa o folosesc cu mult drag in continuare. Voi ati incercat-o? Cum vi se par produsele Ivatherm?