Un blog dedicat frumusetii

Un blog dedicat frumusetii
Se afișează postările cu eticheta crema contur ochi. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta crema contur ochi. Afișați toate postările

luni, 3 noiembrie 2014

Favoritele lunii octombrie

              Chiar daca au trecut deja trei zile din luna noiembrie nu cred ca e prea tarziu pentru a posta produsele preferate din luna octombrie. Nu au fost multe dar vreau sa vi le arat si voua si sa va spun cateva cuvinte despre fiecare.
              Produsele Ivatherm si-au facut loc in rutina de ingrijire a tenului meu:
- crema de ochi e preferata mea, o am de ceva timp si a fost foarte spornica, pacat ca mai are putin si se termina, imi place ca e hidratanta si lumineaza zona de sub ochi, chiar are efecte asupra cearcanelor; ii gasiti recenzia pe blog;
- de jumatate de luna am folosit zilnic apa termala pe post de toner, tocmai ce am scris despre ea cu o postare in urma;
- in ultima saptamana si-a facut loc in rutina si lotiunea micelara, va spun doar ca imi place foarte mult, urmeaza sa scriu despre ea.


                   Despre gelurile de dus Nivea stiti deja ca sunt preferatele mele, insa pentru acesta am facut o adevara obsesie, la fiecare spalare am intins mana dupa el si fara exagerare l-am folosit toata luna octombrie, pur si simplu imi incanta simturile.







                  Apa de parfum Biotisima de la LifeCare mai are putin si isi da ultima suflare. Mi-a placut mirosul ei si faptul ca se mentine foarte bine pe parcursul zilei, a fost folosita zilnic in luna care tocmai a trecut.  


                         In materie de machiaj tot gama The one a fost la putere pana aproape de sfarsitul lunii cand am inceput sa folosesc alt fond de ten despre care va voi scrie in postarile viitoare,

joi, 3 noiembrie 2011

Gama cu ulei de catina si masline de la Cosmetic Plant - Review


Pentru ca blogosfera e plina de reviewuri pentru aceste produse eu voi face unul (cat mai scurt si la obiect) pentru toate cele 3 produse primite spre testare in campania wom trender- cosmetic plant.

 Laptele demachiant si crema contur ochi cu ulei de catina si masline:


laptele demachiant vitaminizant:
- imi place ca este hidratant
- are o formula cremoasa
- curata destul de bine
in  general isi face treaba, insa nu e preferatul meu

crema contur ochi
- consistenta cremoasa
- hidrateaza pielea din jurul ochilor
nu am observat vreo inbunatatire in jurul ochilor

Crema de maini cu ulei de catina si masline:


- consistenta grasa
- hidrateaza si cele mai uscate maini
- efectul se mentine destul timp
este preferata mea si cu siguranta o sa o achizitionez dupa ce termin acest tub