Un blog dedicat frumusetii

Un blog dedicat frumusetii
Se afișează postările cu eticheta ivatherm. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ivatherm. Afișați toate postările

marți, 26 aprilie 2016

Ce produse am mai terminat - martie-aprilie -


                     Deoarece am observat ca plasuta cu produse consumate s-a cam umplut, mi-am zis ca este momentul sa vi le arat si voua. Am incercat sa le pun pe categorii pentru a face prezentarea lor cat mai usoara.


HIDRATARE:

- Bioderma Tolerance si Effacklar duo + sunt cremele mele preferate pentru ingrijirea tenului, una ma ma ajuta sa scap de probleme iar cealalta are grija de tenul meu sensibil;
- crema de maini de la ivatherm chiar este foarte buna, insa si cea de la Dove este o alternativa buna la un pret mai mult decat prietenos;
- despre crema cu efect wow Nivea pot spune doar ca mi-a placut, si cam atat.


- m-am bucurat foarte mult cand am vazut ca in catalogul Oriflame a revenit apa de parfum Lucia, mi-a incantat simturile pana la ultima picatura;
- deodorantele Nivea Invisible din punctul meu de vedere sunt cele mai eficiente - fara mirosuri neplacute sau urme albe.


Geluri:


- pentru gelul de dus Palmolive cu aroma de orhidee neagra am facut o adevarata pasiune, este preferatul meu: curata bine, lasa pielea catifelata si frumos mirositoare;
- gelul intim on-line este si el un produs bun, deja consumat in doua exemplare;
- gelul de dus Nivea - doar mentionat- spala si atat;




 Curatare si demachiere:

- acum observ ca toate produsele de curatare sunt marca Farmec, despre fiecare am scris pe blog, deci pentru mai multe detalii le gasiti recenziile; dintre toate gelul spumant gerovital plant l-as recumpara oricand, mi-a placut foarte mult.

Ingrijirea parului:

- aici incep direct cu samponul Londa anti-matreata, un sampon foarte bun care chiar a dat rezultate, daca aveti probleme cu scalpul este de incercat;
- balsamurile Dove au fost bunicele;
- masca eleo de la Oriflame mi-a placut mult, cantitatea este cam mica si parca se consuma repede.



 Machiaj:

- fondul de ten Toleriane LaRochePosay, in caz ca nu stiati este preferatul meu, al treilea tub deja, oricum ma tine destul de mult timp unul;
- rujul miss sporty in nuanta plum a fost preferatul meu si este pe lista de cumparaturi din nou;
- tusul the one de la oriflame ma ajuta sa trasez codite fara prea mult efort, este rezistent si are un pret bun;
- rimelul maybelline mi-a placut dar nu atat incat sa mai mi-l doresc in viitorul apropiat;
- am trecut aici si dizolvantul cien, la care am fost mai mult impresionata de modul de dozare, care la final nu vroia sa mai functioneze cum trebuie.

marți, 14 iulie 2015

Review: Crema Ivatherm Sunlight cu SPF50



Cantitate: 50 ml
Ptre: aproximativ 64 de lei, in functie de oferte




                                                                   INGREDIENTE:

                                                INDICATII, PROPRIETATI, FOLOSIRE:

PAREREA MEA:

- are consistenta unei creme de fata hidratante si intra foarte repede in piele;
- nu lasa urme albe;
- se comporta super ca si baza de machiaj, mi se pare chiar ca fondul de ten se aseaza mai bine si tenul are un aspect mai placut, setat si cu putina pudra chiar nu e nici o treaba pana seara;
- ingredientele sunt destul de ok, chiar daca in compozitie intra si parfumul, este pe la sfarsitul listei; oricum tenul meu sensibil nu a avut nici o reactie la el;
- apropo de ingrediente, crema asigura protectie solara pentru tot spectrul.


                Avand in vedere cele de mai sus  Ivatherm Sunlight SPF50 mi se potriveste de minune si se va regasi in rutina de ingrijire a tenului meu mult timp de acum incolo. O puteti incerca si voi, este posibil sa fie pe placul vostru. Nu uitati sa respectati recomandarile in ceea ce priveste expunerea la soare.



duminică, 12 iulie 2015

Favoritele lunii iunie 2015

        
                    Dragele mele, in ultima vreme am postat mai rar din cauza faptului ca am avut mai mereu timpul ocupat, insa nu puteam sa trec cu vederea produsele preferate ale primei luni de vara. Nu au fost foarte multe, cateva le mai folosisem, altele au fost incercate pentru prima data.
                      In luna iunie am redescoperit apa de parfum Tomorrow de la Avon, pe care l-am prins la oferta la minunatul pret de 55 de lei. Miroase foarte placut si il gasesc mai mult decat potrivit pentru vara, iar aroma sa se mentine foarte bine pe parcurul zilei.
                     De la Oriflame am folosit un gel exfoliant care are un miros absolut delicios si imbietor de zmeura cu menta. Particulele sunt potrivite pentru o exfoliere delicata, lasand in urma lor o piele foarte fina. Mi s-a parut ca ar avea si un efect usor racoritor.
                         Pentru ten am folosit crema cu factor de protectie solara de la Ivatherm despre care va voi povesti mai multe in postarea urmatoare. De asemenea si fondul de ten Toleriane a fost aliatul tenului meu in zilele in care temperaturile au luat-o razna. Imi place ca nu curge de pe fata si are spf 25, de altfel si ingredientele par destul de ok. Seara mi-am curatat fata cu lotiunea micelara L'oreal care la randul ei face o treaba extraordinara. Sterge foarte bine machiajul fara sa faca probleme tenului meu sensibil.
                           Deoarece mai nou sunt posesoarea unor suvite blonde am cumparat si balsamul de par Balea din Dm, care desi nu mi se pare ca ar avea nu stiu ce efecte asupra parului blond, hraneste si hidrateaza foarte bine varfurile. Probabil ca in postarile viitoare va voi spune mai multe despre el.
                           Cam acestea au fost favoriltele lunii iunie, si pentru ca deja au trecut cateva zile bune din luna iulie am cateva noi preferate pe care le voi prezenta luna viitoare.

luni, 1 iunie 2015

Favoritele lunii mai 2015





                   Iata ca a venit si prima zi din iunie, prima zi de vara. La multi ani tuturor copiilor! Bineinteles ca nu puteam sa trec in luna iunie fara a va prezenta produsele care mi-au placut cel mai mult in luna mai. Nu sunt foarte multe, de unele am mai vorbit, iar altele sunt nou intrate in rutina mea de ingrijire. 
                          Chiar daca afara deja au crescut temperaturile nu trebuie sa neglijam hidratarea pielii, asa ca noua crema Nivea cu efect wow poate fi chiar ceea ce cautati. In ultima perioada am facut o pasiune pentru uleiuri, alaturi de untul de shea, pe care le folosesc pentru a diminua niste vergeturi, sa speram ca o sa am si ceva rezultate. Niciodata nu merg la culcare fara sa imi hidratez mainile cu crema Multi-Performanta Ivatherm, este hidratanta si nu lasa pelicula grasa. Cutiuta cu minuni de la Oriflame este numai buna pentru a ma scula dimineata cu buze moi si hranite, gata pentru a aplica rujul.




                     In ceea ce priveste machiajul nu am avut decat trei produse preferate pe care le-am folosit aproape zilnic, pe restul le-am tot alternat. Fondul de ten La Roche Posay a devenit preferatul meu, chiar daca la inceput nu a fost chiar dragoste la prima vedere acum nu prea ma vad folosind altul. Rimelul Miss Manga imi da volum genelor si alungirea pe care mi-o doream, iar rujul Color Riche este cel dupa care am intins mereu mana deoarece are o nuanta naturala.


                              Lotiunea micelara L'oreal pentru ten normal/mixt mi-a depasit asteptarile. Sterge foarte bine machiajul si nu mi-a cauzat vreo neplacere. Indiferent de tipul demachiantului folosit intotdeauna aplic si un gel de curatare pentru a fi sigura ca am tenul curat, in acest moment folosesc Gerovital Happiness a carui recenzie o puteti gasi pe blog. O noutate in ceea ce priveste ingrijirea tenului a fost uleiul L'oreal, lasa pielea fina si hidratata fara a o lasa grasa.




                               Pentru ingrijirea parului am folosit la fiecare spalare masca cu Argan de la Kallos si uleiul de la Avon. Ambele au preturi accesibile si cel putin cu parul meu chiar fac minuni.


                                    Cam acestea au fost favoritele lunii mai. Voi ce produse ati indragit mai mult in luna care tocmai a trecut?

miercuri, 4 martie 2015

Review: lapte demachiant Aquafil Light de la Ivatherm



                       Iata ca a sosit momentul sa va povestesc despre un produs care face parte din primele noutati din acest an, si anume de laptele demachiant lejer pentru fata si ochi  Aquafil Light de la Ivatherm. Asteptam cu nerabdare sa il incerc si l-am testat ceva timp inainte de a scrie o recenzie pentru a-mi face o parere cat mai clara despre el. Dupa perioada in care l-am folosit pot spune ca il iubesc, dupa cum ati vazut a fost inclus si in favoritele lunii februarie. Imi plac produsele Ivatherm si le folosesc cu mare drag, nu mi-au provocat iritati sau alergii ale tenului sau ochilor.
                        Mai jos gasiti informatiile necesare: 


Cantitate: 200 ml
Valabilitate: 12 luni de la deschidere



INGREDIENTE

 PROPRIETATI







CONSISTENTA


Dupa perioada in care l-am folosit pot spune ca:
- imi place ambalajul si modul de dozare;
- de la prima deschidere am simtit mirosul placut de primavara pe care il are;
- imi place consistenta sa, asa cum spune denumirea este light, foarte usoara, nu lasa tenul unsuros;
- curata foarte bine machiajul lasand tenul curat si fresh;
- desi se adreseaza tenului normal/mixt il consider potrivit oricarui tip de ten;
- nu mi-a provocat usturimi ochilor sau iritatii tenului.
   
                        Ca o concluzie pot spune ca acest  demachiant este excelent, pe mine m-a impresionat si il voi folosi cu mult drag pana la ultima picatura.

marți, 3 martie 2015

Favoritele lunii februarie



                 In luna care a trecut nu am avut prea multe produse preferate insa cele pe care le vedeti mai sus mi-au placut si le-am folosit zilnic.O sa va spun cateva cuvinte despre fiecare:
- laptele demachiant Aquafil Light de la IVATHERM a fost vestitorul primaverii, miroase chiar a primavara, demachiaza foarte bine si lasa tenul curat si fresh, imi place foarte mult, urmeaza recenzia sa pe blog;
- crema Sensibio AR de la Bioderma a ajuns preferata mea, desi pana acum im placea mai mult Tolerance, sigur voi scrie si despre ea in urmatoarele postari;
- crema pentru curatarea fetei Aslavital de la Farmec sigur o voi recumpara, imi place mult, ii gasiti recenzia pe blog;
- despre fondul de ten de la Rimmel v-am vorbit intr-una dintre postarile din urma, cu siguranta si voua va place mult;
- pe buze am purtat foarte mult un ruj intr-o nuanta de portocaliu de la Miss Sporty, imi place acest ruj si se vede, nu mai am mult pana il termin;
- pentru ca am vazut ca e laudata am luat si au apa de parfum FEMME de la AVON, si nu mi-a parut rau, am purtat zilnic aroma ei.
                  Cam acestea au fost preferatele mele in luna februarie, posibil ca unele dintre ele sa coincida si cu preferatele voastre. Nu uitati sa va inscrieti la giveway!


vineri, 23 ianuarie 2015

Noutati: Laptele demachiant AQUAFIL LIGHT de la Ivatherm


                       Ivatherm incepe anul cu noutati si lanseaza laptele demachiant AQUAFIL LIGHT.  Succesul cremelor de hidratare AQUAFIL impusese o “completare” inca de acum un an, dar stiti si voi cat de mult dureaza formularea, testarea si punerea pe piata a unui dermatocosmetic.

duminică, 14 decembrie 2014

IVATHERM MULTI-PERFORMANCE - Crema hidratanta pentru corp si crema hidratanta pentru maini




                    In aceasta postare vreau sa va vorbesc despre doua produse IVATHERM, ce au grija de hidratarea pielii mele de ceva vreme incoace. Pe ambele le folosesc zilnic si inca de la inceput mi-a placut textura lor cremoasa, dar si efectele pe care le au, hidratarea mentinandu-se destul timp.
Ambele au ambalaje foarte bune iar dozarea se face foarte usor.

Crema de corp:
Cantitate: 200 ml
Valabilitate de la deschidere: 12 luni
Imi place textura sa, intra bine in piele fara sa o lase grasa sau lipcioasa.
Are un miros usor, parca de plante.
Hidrateaza pielea si o lasa catifelata.

CREMA DE CORP



PROPRIETATI CREMA DE CORP



INGREDIENTE CREMA DE CORP


Crema de maini:

Cantitate: 50 ml
Valabilitate de la deschidere: 12 luni
Intra bine in piele fara sa o lase grasa sau lipcioasa, lasand mainile hidratate si catifelate.
Are acelasi miros ca si crema de corp.


CREMA DE MAINI


PROPRIETATI CREMA DE MAINI



INGREDIENTE CREMA DE MAINI 

                    Am incercat sa surprind cat mai bine detaliile celor doua produse pentru a face o prezentare cat mai clara. Daca va intereseaza cele doua produse le puteti achizitiona de aici. In sezonul rece pielea noastra are nevoie de mai multa hidratare asa ca nu uitati sa  o ingrijiti cum trebuie.

luni, 3 noiembrie 2014

Favoritele lunii octombrie

              Chiar daca au trecut deja trei zile din luna noiembrie nu cred ca e prea tarziu pentru a posta produsele preferate din luna octombrie. Nu au fost multe dar vreau sa vi le arat si voua si sa va spun cateva cuvinte despre fiecare.
              Produsele Ivatherm si-au facut loc in rutina de ingrijire a tenului meu:
- crema de ochi e preferata mea, o am de ceva timp si a fost foarte spornica, pacat ca mai are putin si se termina, imi place ca e hidratanta si lumineaza zona de sub ochi, chiar are efecte asupra cearcanelor; ii gasiti recenzia pe blog;
- de jumatate de luna am folosit zilnic apa termala pe post de toner, tocmai ce am scris despre ea cu o postare in urma;
- in ultima saptamana si-a facut loc in rutina si lotiunea micelara, va spun doar ca imi place foarte mult, urmeaza sa scriu despre ea.


                   Despre gelurile de dus Nivea stiti deja ca sunt preferatele mele, insa pentru acesta am facut o adevara obsesie, la fiecare spalare am intins mana dupa el si fara exagerare l-am folosit toata luna octombrie, pur si simplu imi incanta simturile.







                  Apa de parfum Biotisima de la LifeCare mai are putin si isi da ultima suflare. Mi-a placut mirosul ei si faptul ca se mentine foarte bine pe parcursul zilei, a fost folosita zilnic in luna care tocmai a trecut.  


                         In materie de machiaj tot gama The one a fost la putere pana aproape de sfarsitul lunii cand am inceput sa folosesc alt fond de ten despre care va voi scrie in postarile viitoare,

vineri, 31 octombrie 2014

Review: Apa Termala Herculane - Ivatherm



             Despre apa termala probabil a auzit toata lumea, unele persoane poate chiar o folosesc, altele doar au citit desprea ea insa nu s-au incumetat sa o incerce. Intr-adevar acest gen de produs a dat nastere multor controverse, se spun multe despre apa termala, ba ca ar avea intr-adevar efecte benefice, ba ca nu ar face absolut nimic. Nu sunt specialista in chimie, nu ma pricep la ingredientele produselor, dar sunt o buna observatoare la reactiile tenului meu atunci cand folosesc cosmetice, si stiu ca tenul meu chiar iubeste apa termala. 






             La oglinda din baia mea sta frumos apa termala Herculane de la Ivatherm, asteptand sa intind mana dupa ea in fiecare dimineata si seara. De cand a poposit in casa mea o folosesc zilnic, dupa demachierea si spalarea tenului cu un gel de curatare, pe post de toner. Imi place foarte mult ca imi calmeaza tenul si imi reduce iritatiile, este perfecta pentru tenul meu sensibil.
         

CANTITATE: 200 ml
PRET: aproximativ 32 de lei, in functie de oferte;
FABRICAT IN FRANTA PENTRU IVATHERM




 INGREDIENTE:





Indicatii:
  • Piele sensibila si reactiva, piele imbatranita
  • Eritem solar
  • Reactii alergice
  • Acnee, eczeme, prurit, urticarie la cald sau frig
  • Dermatoze inflamatorii
  • Dupa epilare, dupa demachiere, dupa ras



MOD DE FOLOSIRE: Se pulverizeaza pe piele un strat fin. Se lasa sa actioneze cateva minute, dupa care se taponeaza usor.

                       Eu o folosesc strict pentru calmarea tenului dupa demachiere si chiar da rezultate. Imi place aceasta apa termala si are un loc in rutina de ingrijire a tenului meu.Pentru ca este un produs romanesc face ca aceasta apa sa ma incante si mai mult. Aceasta apa termala poate fi achizitionata din farmacii sau online de aici.
                Voi ati incercat Apa Termala Herculane - Ivatherm? 

joi, 19 iunie 2014

Review: crema antirid si anti-cearcan Ivatherm



    Am primit aceasta crema la intalnirea bloggeritelor si de atunci am folosit-o in fiecare zi.. Pentru ca a trecut o luna de cand o folosesc am considerat ca am deja o opinie bine formata despre ea si a sosit momentul sa o impartasesc cu voi. Inca de la inceput pot sa va spun ca imi place foarte mult.

Producator: Ivatherm
Pret: in jur de 76 de lei
Cantitate: 15 ml
Valabilitate: 12 luni de la deschidere

Descriere si beneficii: Crema antirid si anicearcan - contur de ochi este indicata pentru toate tipurile de piele, chiar si cea mai sensibila. Trateaza zona din jurul ochilor cu cearcane si riduri superficiale si profunde. Se propune un veritabil program restructurant, regenerant si antioxidant al pielii, reducand si prevenind atat ridurile de expresie , cat si pe cele profunde.




Parerea mea:
- imi place consistenta ei, se intinde usor pe piele si se absoarbe rapid;
- nu are miros;
- dupa aplicare pielea din jurul ochilor ramane hidratata si neteda;
- am observat ca atenueaza ridurile fine;
- nu cred ca are efect mare asupra cearcanelor insa cu siguranta zona ochiului este mai luminoasa;
- desi are o cantitate mica este foarte spornica.

Imi place aceasta crema si continui sa o folosesc cu mult drag in continuare. Voi ati incercat-o? Cum vi se par produsele Ivatherm?

joi, 5 iunie 2014

Produse noi in teste



   Hei girls! In aceasta postare vreau sa va arat ce produse mai incerc. Unele primite, altele cumparate. Sa incepem! Iata produsele noi intrate in teste:

- la intalnirea bloggeritelor am primit aceasta crema pentru ochi antirid si anti-cearcan de la Ivatherm, o folosesc deja de ceva timp si imi place foarte mult;



- tot la aceeasi intalnire am primit si un set dragut Roge Cavailles, este prima data cand incerc produsele lor ;



- printre cadourile primite de ziua mea se numara si acest set de la Nivea, imi doream de ceva timp sa incerc lotiunea sub dus;



- de la Oriflame mi-am comandat ceva noutati, sunt foarte curioasa de samponul uscat;



- de la Complex Apicol am primit pentru testare noua gama Apidermin lejer.



            Toate aceste produse au intrat sub testare si in curand veti gasi pe blog parerea mea despre ele. Care va tenteaza mai mult?

joi, 14 aprilie 2011

ivatherm! resveratrox forte anti - cellulite


      Pntru ca ma aflam in plina campanie wom am decis si eu sa cumpar revista unica ce avea cadou aceasta crema anticelulitica. Din cate tin minte se umpluse blogosfera de aceste cremulite, unele dintre voi cumparand chiar si cate 2, 3 reviste pentru aceasta crema. Dupa acel zumzet s-a asternut linistea si in afara de cele care in campania wom au avut de testat aceasta crema nimeni nu a mai spus nimic.
Prima impresie despre aceasta crema:
- este hidratanta
- are miros placut
- se absoarbe usor in piele
Efecte:
- confera pielii un aspect placut, am folosit aceasta crema de prea putine ori pentru a spune ca diminueaza celulita.

  Ideea e ca in urma campaniei wom la care am participat produsele ivatherm s-au inmultit in casa mea... chiar imi plac :)

sâmbătă, 9 aprilie 2011

Review: Ivatherm lotiune micelara si crema de fata hidtatanta cu spf 20

Campania WOM prntru produsele Ivatherm e pe final . Multumesc celor de la trender si celor de la ivatherm pentru ca am fost aleasa sa testez aceste minunate produse.
Eu am testat: lotiunea micelara si crema de fata hidratanta cu spf 20
Despre lotiunea micelara pot spune ca:
- are un miros foarte placut
- curata foarte bine orice urma de machiaj
- lasa pielea curata, hidratata
- imi place faptul ca are un numar foarte mic de ingrediente, nu contine parabeni

Ce imi place la crema de fata hidratanta cu spf 20:
- in primul rand ca are spf 20, protectia uv pt mine este foarte importanta
- are un miros placut
- hidrateaza foarte bine pielea
- o excelenta baza de machiaj
- da pielii un aspect foarte placut, astfel incat in zilele in care nu aveti chef de fond de ten il inlocuieste de minune
- potrivita si la plaja
- e un fel de crema 3 in 1: - ca baza de machiaj
                                        - ca si crema de fata
                                        - crema pentru protectia fetei pentru plaja

Mai ales ca se apropie vara le recomand cu cea mai mare incredere.