Un blog dedicat frumusetii

Un blog dedicat frumusetii

vineri, 31 octombrie 2014

Review: Apa Termala Herculane - Ivatherm



             Despre apa termala probabil a auzit toata lumea, unele persoane poate chiar o folosesc, altele doar au citit desprea ea insa nu s-au incumetat sa o incerce. Intr-adevar acest gen de produs a dat nastere multor controverse, se spun multe despre apa termala, ba ca ar avea intr-adevar efecte benefice, ba ca nu ar face absolut nimic. Nu sunt specialista in chimie, nu ma pricep la ingredientele produselor, dar sunt o buna observatoare la reactiile tenului meu atunci cand folosesc cosmetice, si stiu ca tenul meu chiar iubeste apa termala. 






             La oglinda din baia mea sta frumos apa termala Herculane de la Ivatherm, asteptand sa intind mana dupa ea in fiecare dimineata si seara. De cand a poposit in casa mea o folosesc zilnic, dupa demachierea si spalarea tenului cu un gel de curatare, pe post de toner. Imi place foarte mult ca imi calmeaza tenul si imi reduce iritatiile, este perfecta pentru tenul meu sensibil.
         

CANTITATE: 200 ml
PRET: aproximativ 32 de lei, in functie de oferte;
FABRICAT IN FRANTA PENTRU IVATHERM




 INGREDIENTE:





Indicatii:
  • Piele sensibila si reactiva, piele imbatranita
  • Eritem solar
  • Reactii alergice
  • Acnee, eczeme, prurit, urticarie la cald sau frig
  • Dermatoze inflamatorii
  • Dupa epilare, dupa demachiere, dupa ras



MOD DE FOLOSIRE: Se pulverizeaza pe piele un strat fin. Se lasa sa actioneze cateva minute, dupa care se taponeaza usor.

                       Eu o folosesc strict pentru calmarea tenului dupa demachiere si chiar da rezultate. Imi place aceasta apa termala si are un loc in rutina de ingrijire a tenului meu.Pentru ca este un produs romanesc face ca aceasta apa sa ma incante si mai mult. Aceasta apa termala poate fi achizitionata din farmacii sau online de aici.
                Voi ati incercat Apa Termala Herculane - Ivatherm? 

marți, 28 octombrie 2014

Produse consumate in ultima perioada


         Am mai strans ceva recipiente goale si m-am gandit sa vi le arat si voua. Despre unele v-am mai povestit, despre altele va spun cateva cuvinte acum. Iata si recipentele goale:

- gel pentru igiena intima Oriflame. pot sa spun ca e gel mai bun incercat de mine pana acum, am vazut ca nu l-au mai bagat in catalog, insa cu prima ocazie cu care i l gasesc la oferta o sa il recumpar;
- apa de trandafiri PRESTIGE comercializata de Lady's mi-a placut destul de mult incat este din nou pe raftul din baie, in curand ii fac si o recenzie;



- demachiantul Apidermin lejer l-am folosit cu mare placere, chiar cel mai lejer din tot ceea ce am incercat pana acum, daca aveti tenul mixt/gras sigur o sa va placa la nebunie;
- crema Bioderma folosita pana la ultima picatura, ii gasiti review-ul pe blog;




- fondul ten wake-me up. de asemenea am scris si despre el pe blog, nu mai stiu al catelea este;
- tus IMPALA de la Lady's, mi-a placut insa nu i se mai inchidea capacul si bineinteles ca s-a stricat si compozitia;



- gelurile de dus Nivea, the best for me, deja am recumparat unul la 750 ml cu miros de trandafiri;
- spumantul Avon l-am folosit si pe post de gel de dus, oricum isi face foarte bine treaba ca spumant;
- masca de la Londa este cea mai buna din tot ce am incercat pana in momentul de fata, merita incercata, recenzia sa este de asemenea pe blog;
-gelul intim Catherine de la Kaufland este cea mai buna solutie cand ai bugetul limitat, este chiar bun in raport cu pretul sau;
- apa de toaleta Oriflame a fost si ea bunica, oricum am dat putin pe ea si persista destul de mult timp;
- gelul de curatare Oriflame a fost favoritul meu, am taiat tubul pentru a folosi si ultima picatura, gasiti parerea mea despre el pe blog





- rimelul The One mi-a placut foarte mult, am avut o perioada in care l-am folosit doar pe el, in general rimelurile de la Oriflame sunt bune si accesibile;
- creionul retractabil Avon este nelipsit din trusa mea de machiaj, are putin sidef si imi place mult, este cumparat si recumparat mereu;
- lotiunea micelara Bioderma nu mai are nevoie de prea multe prezentari;
- dizolvantul Farmasi si-a facut foarte bine treaba, cu siguranta se va afla din nou in casa mea;
- deodorantul Dove nu m-a impresionat deloc, in afara de miros nu mi-a placut altceva la el, parca imprastia prea mult si lasa un praf neplacut in urma sa;
- despre gelurile de dus Nivea am mai scris si mai sus, iar cutiuta Nivea a fost foarte buna in geanta;



         Cam acestea sunt produsele consumate in ultimul timp. Ati folosit ceva din cele de mai sus?