Un blog dedicat frumusetii

Un blog dedicat frumusetii

miercuri, 3 decembrie 2014

Produse terminate in luna noiembrie

               In luna noiembrie am dat gata cateva produse, nu foarte multe, dar suficiente pentru a face o postare specifica. Iata care au fost goliciunile lunii care tocmai a trecut:
- samponul L'OREAL ELVIVE ARGININA RESIST, un produs bun, spala bine parul, ii dadea volum iar firul de par se ingrasa mai greu;
- deodorantul Rexona a fost bunicel, mediocru ca sa spun asa, nici cel mai bun dar nu a fost nici vreo dezamagire'
- apa de toaleta Biotissima am folosit-o pana la ultima picatura, mi-a placut mult;


- am mai terminat inca un tub de h&s;
- piatra de alaun a fost un esec total, asa ca am decis sa imbratiseze cosul de gunoi pentru ca imi ocupa spatiul si imi facea mai multi nervi de fiecare data cand dadeam cu ochii de ea, o mare dezamagire;



- CC cream-ul de la Elmiplant mi-a placut, un produs ieftin si bun;
- rimelul si tusul Bestcolor mi-au placut mult, le-am folosit zilnic;
- despre crema BIODERMA Sensibio Rich v-am mai vorbit, momentan nu cred ca o voi recumpara deoarece ma inteleg bine cu surata ei Tolerance;


- un produs bun care deja l-am recumparat este crema pentru epilare faciala de la Avon, eficienta, rapida si fara durere si iritatii.


 Cam acestea au fost recipentele golite in ultima perioada. Sper ca in viitoarea postare de acest gen sa fie ceva mai multe.

luni, 1 decembrie 2014

Favoritele lunii noiembrie


            La multi ani! La multi ani Romania! Este 1 decembrie si este ziua noastra, ziua tuturor romanilor. Am intrat in ultima luna din an, cea mai frumoasa din calendar, luna cadourilor si a bucuriei. Iarna a venit, si nu numai din punct de vedere calendaristic, afara deja s-a asternut primul strat de zapada. Orasul este impodobit iar luminitele s-au aprins, luna aceasta pare desprinsa din povesti. Astept cu mare bucurie in suflet Craciunul asa ca azi inspirata de vremea de afara si de atmosfera generala am si facut bradutul.
             Lasand la o parte tot ceea ce se petrece in jurul nostru in postarea de azi mi-am propus sa va arat favoritele lunii care tocmai a trecut. In noiembrie am incercat o gramada de produse noi asa ca pentru luna aceasta am pregatit o gramada de recenzii.
Favoritele lunii noiembrie au fost:
- spuma pentru volum Gliss pe care ati mai vazut-o o data printre favorite, am folosit-o dupa fiecare baie, imi place ca da volum parului, sta sa se termine si sigur o voi recumpara;
- am revenit la o iubire mai veche head&shoulders, parca orice as face ma intorc mereu la el;





- am descoperit produsele Beautiful Cosmetics de la Phenalex, demachiantul este preferatul meu iar crema antirid imi place pentru ca pe langa altele este o excelenta baza de machiaj, vor urma recenzii in curand;
- o noua descoperire este crema Tolerance de la Bioderma, imi place mai mult decat suratele din aceeasi gama, dar are si un mic minus, va urma pe blog;
- gelul de curatare Oriflame imi place ca lasa fata foarte curata si lupta impotriva monstruletilor, o sa va spun ce contine si cu ce se lauda;



- in materie de machiaj preferatul meu a fost fondul de ten Invisible Touch, l-am folosit zilnic, arata foarte natural, ii voi dedica si lui o postare;





- odata cu venirea frigului mainile mele au nevoie de mai multa hidratare, asadar am folosit in fiecare zi crema miltiperformanta de la Ivahterm, lasa pielea mainilor atat de catifelata;
- in sezonul rece nu numai mainile sunt afectate ci si unghiile, asa ca le-am ingrijit cu tratamentul Eveline, pentru mine e the best, adio unghii exfoliate, ba chiar acum le am si lungi, eu care le aveam tot timpul mici;



- aliatul de nadejde impotriva transpiratiei a fost deodorantul Krauter despre care deja am scris intr-una din postarile anterioare;



- pe unghii am purtat oja Farmec, o culoare ideala pentru toamna.


               Cam acestea au fost favoritele lui noiembrie. Voi ce produse ati preferat in luna care tocmai a trecut? Ati incercat ceva din cele de mai sus?